Únor 8, 2018

PromítáníŠpinavá láska je sentimentální a melancholická satira o boření iluzí a japonském filmovém průmyslu, kde jsou sex výměnou za hlavní roli a kradení nápadů mezi kolegy běžnou praxí. Tecuo je neschopný režisér, který od svého filmového úspěchu v mládí už nikdy nenatočil nic významného. Přesto se však nevzdává. Jeho pochybná produkční společnost Cinema Club pro nízkorozpočtové snímky mu zajišťuje stálý příliv ambiciózních mladých herců a především pak hereček, které může následně dostat do postele. Příchod dvou nováčků, talentovaného scenáristy a nezkušené leč nadějné herečky, ovšem Tecuovi poskytne šanci na oživení jeho filmové kariéry. Zvládne Tecuo ve zdraví prokličkovat divokou džunglí filmového průmyslu, nebo skončí na smetišti dějin?

Eidži Učida je japonský režisér a scenárista narozený roku 1971 v Riu de Janeiru. Jeho režijním i scenáristickým debutem se v roce 2004 stal snímek Gačapon, do širšího povědomí se však dostal až díky filmům Špinavá láska (2015) a Kami to hito to no aida (2017), které získaly nominaci za nejlepší japonské filmy na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu (Tokyo IFF).

Datum promítání: 7. 3. 19:30
Věkové omezení: od 15 let
Vstupné: 80 / 60 Kč pro členy AČFK
Místo: Filmový sál na Konviktu UP

Film na ČSFD a IMDB

Film bude promítán v překladu Petra Kabelky.


Cesta zvířete je divoký příběh o delikventech, sexuálním průmyslu a lásce v japonském maloměstě. Film sleduje osudy dívky Ai, která se ze všech sil snaží najít si své místo v životě. V tom jí však příliš nepomáhá její fanatická matka střídající jeden náboženský kult za druhým. Neschopná zapadnout do normální společnosti se Ai pohybuje mezi extrémy a i když to třeba na chvíli vypadá, že by se mohla usadit, stejně se její naděje rozplynou jako pára nad hrncem. Na její pouti se jí snaží doprovázet Rjóta, sám vyvrhel, který se zaplétá do temného podsvětí gangů a mafie, z nějž se následně snaží dostat ven. Tato černá komedie inspirovaná skutečnými osudy vypráví o tom, jak těžké je pro současnou mládež uspět v dnešním světě.

Datum promítání: 14. 3. 18:00
Věkové omezení: od 15 let
Vstupné: 130 / 100 Kč pro studenty s platným ISICem
Místo: Univerzitní kino Scala, Brno

Film na ČSFD a IMDB

Film bude promítán v překladu Petra Kabelky.